Výživový poradce

„Moji známí kroutili hlavou, když jsem se objednal k výživovému poradci – ale když mě viděli po 2 měsících!“

Přesně takto se nám pochlubil Jan Matal, jeden z našich nedávných klientů. Pokud také chcete překvapit své okolí štíhlejší, přitažlivější postavou a nevěříte na zázračné diety nebo magické přípravky, můžete se objednat na nezávaznou vstupní konzultaci k výživovému poradci.

Zajisté Vás příjemně překvapí, že hubnutí s výživovým poradcem si rozhodně nevyžaduje hladovění a v porovnání s neodbornými metodami (což je většina diet) je prakticky „bezbolestné“.

Jakou firmu reprezentujeme? Kde máme sídlo?

Jsme společnost Sunkins a.s. a ve spolupráci s předními českými odborníky na výživu poskytujeme konzultace v oblasti výživového poradenství.

Hlavní sídlo se nachází v Praze (Americká 31, 120 00), nicméně naše pobočky najdete ve všech větších městech v ČR. Při objednání na konzultaci si tedy budete moci vybrat místo konzultace co nejblíže Vašemu bydlišti.

Někteří odborníci na výživu, se kterými spolupracujeme:


Dr. Petr Fořt CSc.

Budete ho znát z pořadu „Pod pokličkou“, který je pravidelně vysílán na ČT1.
Dr. Petr Fořt CSc je také autorem 14 knih o výživě a zdravém životním stylu, mezi nimi např. Co ještě nevíte o výživě(nakladatelství: Svět kulturistiky) nebo Stop dětské obezitě(nakladatelství: Ikar).


MUDr. Ondřej Nývlt
– původně pracoval na kardiochirurgii v IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny) a nyní se soukromě věnuje vztahu výživy na kardiovaskulární systém a zdraví všeobecně

MUDr. Štěpán Ren, diplomovaný biochemik, dietolog

MUDr. Karel Erben, I. viceprezident Svazu pacientů

Málo známý důvod, proč je hubnutí s výživovým poradcem
jednodušší, než „na vlastní pěst“:

Samozřejmě se najdou takoví lidé, kteří dokážou zhubnout podle obecně známých zásad, jako „snižovat porce“ nebo „počítat kalorie“.

Většina lidí však tímto způsobem ani zhubnout nemůže.

Proč?

Důvodem je, že nadváha je zdravotní problém jako každý jiný – a zdravotního problému se nejsnadněji zbavíte, když požádáte o radu specialistu, který se tímto zdravotním problémem zabývá a denně ho pomáhá lidem řešit.

Kdyby pacienti s angínou nešli k praktickému lékaři a místo toho se léčili podle rad z časopisu, také by se jich moc nevyléčilo.

Jak se vlastně liší hubnutí s výživovým poradcem
od hubnutí „na vlastní pěst“?

  1. Víte přesně, co je třeba udělat pro snížení váhy. Výživový poradce denně pomáhá s redukcí váhy lidem, jako jste Vy. Dovést Vás na Vaši ideální váhu pro něj bude každodenní záležitost.
  2. Žádné hladovění. Jeden z hlavních úkolů výživového poradce spočívá v tom, vytvořit jídelníček tak, abyste neměli hlad, jídelníček vyhovoval Vašim chutím a abyste po něm přesto hubl(a).
  3. Žádné zdravotní riziko – nemusíte přemýšlet, zda Vám ten či onen produkt pomůže nebo ublíží, nebo zda máte dostatečný příjem všech živin. Výživový poradce Vám přesně poradí, jak se stravovat, abyste dosáhl(a) své vysněné váhy bez zdravotního rizika.
  4. Žádný jojo efekt. Kdyby výživový poradce vytvářel plány hubnutí, po kterých vzniká jojo efekt, nikdy by nedostal certifikát výživového poradce.
  5. Nevyhazujete peníze za léky nebo přístroje, o kterých ani nevíte, zda fungují. Pokud si chcete při hubnutí pomoci nějakým přípravkem na hubnutí, jednoduše se zeptáte Vašeho výživového poradce a on Vám vysvětlí, jaké účinky můžete od daného přípravku očekávat a zda se vyplatí.

Jak přesně konzultace probíhá?

  1. Změříme Vaši váhu a procento tělesného tuku na speciální váze.
  2. Odborník na výživu s Vámi projde detailní dotazník, který prozradí důležité informace o Vašem zdravotním stavu a metabolickém (zdravotním) věku.
  3. Na základě poskytnutých informací sestavíme optimální jídelníček, který bude co možná nejvíce vyhovovat Vašim chutím a díky kterému budete hubnout. Samozřejmě bez hladu.
  4. Navrhneme další kroky, které Vám hubnutí usnadní.
  5. V případě zájmu ukážeme možnosti dalšího podpůrného programu od naší firmy.

Konzultace probíhá v tzv. „Sunkins pointech“, což jsou příjemné kanceláře vyhrazené právě pro klienty naší firmy. Konzultaci si tedy můžete představit stejně jako návštěvu lékaře, bude zaměřená však pouze na redukci váhy.

Konzultace trvá 30 – 60 minut (dle potřeby a přání klienta).

Cena konzultace je 200Kč.

Proč stojí naše konzultace pouze 200Kč a ne 600-800Kč jako
u ostatních výživových poradců?

Vzdělání odborníků na výživu v České republice se v jednotlivých firmách příliš neliší, neboť znalosti zpravidla pocházejí ze stejných zdrojů (lékařské studie, průzkumy kvality potravin, průzkumy obsahu vitaminů v zelenině a ovoci atd.). Nemusíte tedy mít strach, že by naši výživoví poradci neměli dostatečnou kvalifikaci.

Naopak, podle slov lékařů a odborníků na výživu, jak bylo uvedeno na začátku této stránky, zajisté vidíte, že co do odbornosti a kvality poradenství patříme mezi elitu v ČR.

Důvod naší nízké ceny je následující:

Ostatní výživoví poradci mají konzultace jako hlavní zdroj příjmu.

Naproti tomu naše firma nabízí množství dalších služeb jako osobní fitness tréninky, potravinové doplňky a další. Konzultace s výživovými poradci slouží pro naši firmu především jako reklama, ne jako hlavní zdroj zisku – víme totiž, že budete tak nadšeni našimi profesionálními a praktickými radami, že někteří z Vás využijete našich dalších služeb nebo produktů.

Využít našich dalších služeb nebo produktů však není závazné – záleží to pouze na Vás.

Jsou konzultace určené jen pro osoby s vysokou nadváhou? Není to zbytečné, když mám např. pouze 10kg „navíc“?

Záleží samozřejmě, jak se cítíte, ale i 5kg může být těžké zhubnout, pokud se za nadváhou skrývá určitý zdravotní problém – protože v tom případě snižování porcí a sport nestačí.

Na druhou stranu pod dohledem výživového poradce může být redukce pár kilogramů velmi snadná, někdy pouze otázka správně nastavené detoxikace.

Kromě toho není nic zvláštního na tom mít osobního poradce na hubnutí, naopak v západních zemích se už o výživovém poradenství mluví jako o „nejjistějším způsobu hubnutí“.

A koneckonců – nikdo nemusí vědět, že jste navštívil(a) odborníka na výživu – je to Vaše soukromé rozhodnutí.

Navíc statisticky bylo dokázáno, že mnoho vážných zdravotních komplikací je způsobeno tím, že se dotyčná osoba stydí jít k danému specialistovi, případně to nepovažuje za nutné a tím se problém stále prohlubuje.

Pokud by však dotyčná osoba ihned specialistu navštívila, problém se mohl vyřešit vcelku snadno a rychle.

Možná si právě myslíte, že….

Vy jste jiný případ, Váš problém spočívá pouze v nedostatku pohybu a neschopnosti ovládat své chutě.

Neříkáme, že po naší konzultaci už nebudete potřebovat vůbec žádnou vůli nebo snahu, to by nebylo zodpovědné.

Mohu Vás ale ujistit:

90 % klientů na našich konzultacích si nejdříve myslí, že jim „prostě schází sebekázeň“. Přesto jsou pak překvapeni, jak se individuálně sestavená dieta snadno dodržuje.

Kromě toho příliš velké chutě na jídlo a na sladké jsou často příznakem toho, že ve Vaší stravě schází jistá látka ovlivňující krevní cukr a tím pádem i chuť na sladké. Téměř každý náš klient si chválí, že po změnách, které jsme mu doporučili,má méně hlad a menší chuť na sladké.

Kolik by tedy stálo kompletní hubnutí pod vedením Sunkins?

Jak již bylo řečeno, konzultace stojí 200Kč a na této konzultaci:

1) Vám pomůžeme zjistit možné zdravotní problémy, které mohou i přes vzornou životosprávu bránit hubnutí,

2) doporučení základních změn jídelníčku – tak aby byl vyvážený

3) doporučíme Vám celkovou dietu „na míru“, která nebude náročná ani psychicky, ani časově.

Můžete se tedy objednat pouze na tuto konzultaci za 200Kč, využít získané informace k rychlejšímu a snadnějšímu hubnutí a žádné jiné služby nebo produkty si od naší firmy neobjednávat.

Pokud však budete mít zájem, navrhneme Vám i profesionální program podpory hubnutí, který Vám hubnutí ještě více ulehčí a celý proces zrychlí – např.pomoc osobního fitness trenéra, vhodné doplňky stravy nebo další pravidelné konzultace. Cena těchto programů je individuální – dle Vašich potřeb.

Paní Eva Všetečková nám (a určitě i sobě) udělala obrovskou radost.

I z fotek je vidět k jaké změně došlo. Nejen, že shodila váhu, ale došlo k celkové změně životních návyků.

Jak sama říká, lidé v práci ji nepoznávají a ptají se, kde je ta její taková… silnější kolegyně.

Je pro nás zářným příkladem toho, čeho s klienty společně dosahujeme – zkrákta zcela jinou kvalitu života. Lepší váhu, lepší vzhled, lepší kondici, vyšší sebevědomí, …


 

Jan Matal

„Můj boj s nadváhou:
Od vojny je můj život jako na houpačce.Přibral jsem tam v druhém roce 28kg a dosáhl tak váhy 110 kg.Pak už jsem jenom shazoval,přibíral,a znovu shazoval a opět přibíral. Jó, jo-jo efekt mě dovedl v roce 2008 až na 167kg. Kolenní klouby,tlak,srdce – však to znáte ! To i na mě bylo moc. Pomocí přísné diety jsem dokázal snížit váhu na 155kg,ale začal jsem mít obavy,že dojde opět k nárustu, jakmile s dietou přestanu. Přes internet jsem dostal tip na výživovou poradkyni a mohu říci,že hned po první konzultaci se mi celkem ulevilo. Proč bych se měl trápit různými dietami, když mi dietologická poradna nabízí zcela jednoduchý způsob hubnutí spočívající v přeměně skladby stravy a změny stravovacích návyků a životního stylu v kombinaci s využíváním nutričních produktů centra hubnutí. Začal jsem 6.prosince 2008 se svými 155 kilogramy. Postupně jsem se seznamoval s různými produkty,zařazoval je do jídelního lístku a výsledky se dostavily ještě v prosinci – snížení o 9,5 kg. Není třeba nikam spěchat,řekla mi osobní poradkyně a tak každý měsíc konzultujeme stav a provádíme korekce.

Je téměř konec dubna a mám 136 kilogramů,to je zhruba úbytek váhy 1 kg za týden.Moje žena se ke mně přidala už v lednu. Já zde sice mluvím o hubnutí,ale jde o celkovou pohodu,necítím se již unavený,srovnává se mi tlak i cholesterol.“

Jan Matal


 

Taťána Levová

„Celý můj život jsem trpěla nadváhou. Absolvovala jsem i lázeňský pobyt na redukci váhy, ale poté nastal Jo-Jo efekt, který mi přidal dalších 15kg navíc. Poté jsem vzdala veškeré snahy hubnout, věděla jsem, že žádné „skvělé diety na hubnutí“ mi už nepomůžou. Po delší době jsem potkala kamarádku, která zhubla, údajně v nějaké dietologické poradně. Rozhodla jsem se kontaktovat její výživovou poradkyni. Po prvním měsíci jsem zhubla 2kg a ztratila mnoho centimetrů. Cítím se mnohem lépe a vyřešili se i moje zdravotní problémy kterými jsem trpěla kvůli nadváze. Samozřejmě v hubnutí budu pokračovat,protože vidím,že pokud člověk chce a má motivaci a k tomu dobrou výživovou poradkyni,tak to jde snadno a s úsměvem.“

Taťána Levová