l-carnitin_big

Proč někteří lidé s L-carnitin zhubnou a někteří ne?

Důvody jsou 2:

1. Lidé trpí na nedostatek l-carnitinu a když ho pak začnou brát při cvičení, jen si tím doplní chybějící zásoby a pro rychlejší spalování tuků již není l-carnitin k dispozici,

2. Lidé očekávají účinky, které l-carnitin nemá a neznají jeho správné používání, které je klíčové.

Jak tedy L-carnitin doopravdy funguje?

L-carnitin funguje jako vitamín – stimuluje chemické reakce v organismu. Když cvičíte dost dlouho na to, aby tělo začalo spalovat tuky a vezmete si k tomu l-carnitin, opravdu spálíte více tuků, protože l-carnitin urychlí chemickou reakci spalování dlouhomolekulových mastných kyselin a Vy díky tomu spálíte více tuku.

Je tento účinek prokázán?

Ano. Na univerzitě v Lipsku byly provedeny rozsáhlé testy, při kterých bylo účastníkům měřeno složení vydechovaného vzduchu – a ti, kteří si před cvičením vzali l-carnitin, měli vyšší obsah CO2, což je odpadní látka při spalování mastných kyselin.

Proč mnoho lidí nezhubne, i když dodržují přísnou životosprávu a přijímají málo kalorií?

Protože nadváha často nesouvisí jen s příjmem a výdejem kalorií – u většiny osob s nadváhou hrají roli i zdravotní příčiny nadváhy – a často o tom dotyční ani neví.

Bez odstranění těchto příčin se pak hubne jen velmi obtížně.

Naopak když se odstraní, jde hubnutí výrazně snadněji.

Pokud Vás zajímá více informací o principech hubnutí, které se využívají v dietologických poradnách a které Vám mohou výrazně usnadnit hubnutí, klikněte na ikonu